Jako tenkrát – v rytmu charlestonu

By  |  0 Comments

TRIOLA slaví 95 LET

Banner 95let3TRIOLA se v nové vánoční kolekci nechala inspirovat charlestonem – úchvatným tancem, který vládl světu v době, kdy byla jako malá česká firma s „výrobou korzetů pro dámy a prádla pro pány“ založena.

Letos o Vánocích oslavila své 95. narozeniny. U Zemského soudu v Praze byla registrována dne 23. 12. 1919 jako společnost s ručením omezeným. Od té doby nepřetržitě pečuje o dekolty českých žen a dívek a šije jim prádlo „téměř na míru“, tedy od velikostí košů B do unikátních K.

Současná Triola je renomovaný český výrobce dámského spodního prádla značek TRIOLA, Like YOU a Charme. Od roku 2005 vyrábí také dámské a pánské plavky pod značkami TRIOLA a GUARD by Triola. Ve svém oboru patří k lídrům na českém trhu, a to ve vývoji, v materiálech, v produkci i následném klientském servisu Výrobu prádla za celá dlouhá desetiletí nikdy nepřerušila.

Historie značky

Historie Trioly začala rok po založení samostatné Československé republiky.V průběhu století se však nabídka značky TRIOLA měnila, rozšiřovala i eliminovala. Prošla vývojem, srovnatelným s poutavým lidským osudem. Od malé pražské prvorepublikové firmy, přes socialistický státní gigant, který v 80. letech minulého století šil ve dvaceti výrobních závodech i ložní prádlo a konfekci. Privatizace a rozpad socialistického monopolu po roce 1989, krize i konkurenční tlaky, to vše navrátilo značce TRIOLA její prvorepublikový um, šarm a sortiment – výrobu dámského prádla.

Na přelomu tisíciletí však měla firma problémy a hrozilo, že skončí v konkurzu, stejně jako desítky dalších českých textilek v té době. Nové vedení v roce 2003 vytyčilo strategii, která ji udržela v chodu. Triola a.s. se zbavila neefektivních činností, rychle se restrukturalizovala na zákaznicky orientovanou, flexibilní společnost a soustředila se pouze na výrobu a prodej dámského spodního prádla a dámských a pánských plavek.

TRIOLA je český originál

Od svého založení, tedy od roku 1919, zůstává TRIOLA ryze českou značkou i firmou. Má sídlo v Praze, výrobní závod v Horním Jiřetíně, důvěru, stoletou tradici i zákaznice, kterým šije prádlo „téměř na míru“.  Jako jedna z mála na českém trhu nabízí, s ohledem na kypré slovanské tvary, podprsenky až do velikosti J a K.

Triola se jako jediný český výrobce může pyšnit dlouholetou a nikdy nepřerušenou tradicí a zkušeností s výrobou prádla. Svou výrobu a prodej soustřeďuje v Čechách. Ve svém výrobním programu zohledňuje přání, představy a specifika českých zákaznic. Pro jejich lepší orientaci na trhu iniciovala vznik dvou nových značek ČESKÉ PRÁDLO a ČESKÉ PLAVKY, které garantují precizní a originální české výrobky, výrobu v České republice a prokazatelný původ kvality.

Od roku 2005 jsou originální fazóna č. 22000 a pět jejich modifikací chráněny zápisem u Úřadu průmyslového vlastnictví ČR. Od roku 2006 se firma, jako jediná v oboru, honosí značkou kvality Czech MADE. V letech 2008 a 2010 TRIOLA oprávněnost tohoto ocenění kvality opětovně obhájila. V mezinárodním projektu 16ti evropských států, Dobrá značka, získala dvakrát za sebou křišťálovou plaketu a titul Důvěryhodná značka (2006 a 2007).