vestis

By  |  0 Comments

GREEN LINE – NOVINKA pro sezonu 2020/2021

 

V letošním roce si dala značka VESTIS za úkol vytvořit kolekce, které budou prvními vlaštovkami na její cestě za ekologicky šetrnější produkcí. Jako první z nich představuje kolekci BRYNE. Speciální řadu čistě lněných županů v praktickém „bezobalovém„ obalu, kterým je krásná taška ze stejného materiálu jako župan.

Len je materiálem přirozeně hypoalergenním, který nezpůsobuje alergické reakce. Díky své hladké struktuře vlákna (na rozdíl od ostatních vláken – např. bavlna, hedvábí, vlna mají šupinkatý povrch) je navíc mimořádně odolný vůči znečištění a zašpinění, protože nepohlcuje prach, odolává roztočům, plísním, ale i bakteriálnímu znečištění. Je tedy mimořádně vhodným materiálem pro lidi trpící různými druhy alergií, astmatu, atopického ekzému, lupenkou apod. Skvěle odolává negativnímu

působení lidského potu – nedochází k vytváření tzv. „map“.

Len má oproti jiným textilním vláknům velmi vysokou odolnost. Jednou z nejdůležitějších vlastností lněného vlákna je právě pevnost (až o 30 % pevnější než bavlna, za mokra až o 60 %!), výborně drží tvar i po mnoha vypráních. S odstupem času se začíná příjemně lesknout. Čím je len starší, tím je měkčí a na dotek příjemnější (bavlna má spíše opačnou tendenci). Výrobky z kvalitní lněné příze mají velmi dlouhou životnost.

Přijďte si vyzkoušet, stovky let ověřenou pravdu o tomto báječném přírodním vláknu!

www.vestiscz.cz