KRAJKA PŘI VÝROBĚ SPODNÍHO PRÁDLA

By  |  0 Comments

Krajka při výrobě spodního prádla

 

Dámské spodní prádlo všeobecně obsahuje různé střihy, struktury, vzory, barvy a suroviny. Výrobci se inspirují světovými trendy a neustále hledají nová řešení, která by ženám poskytla pohodlí a uspokojila vkus i těch nejnáročnějších zákaznic. Současné ženy si mohou vybrat ze široké škály podprsenek: hladké, softy, semi-softy, s vyztužením, bez vyztužení, braletky, balkonetky a další. Mnoho žen si nedokáže představit, že by v jejich šatníku chybělo krásně zdobené spodní prádlo obohacené jedinečnou krajkou.

 

Společnost Karinus již mnoho let spolupracuje s renomovanými výrobci spodního prádla a sleduje, jak důležitou součástí téměř každé kolekce je krajka. Často se na ně ptají designéři, kteří právě podnikají první kroky v oboru designu a výrobě spodního prádla vůbec. Zatímco zaběhnuté značky obvykle dobře vědí, jakou krajku hledají, stává se, že pro začínající designéry (včetně studentů) je výzvou odlišit krajku od výšivky. Pak jsme tu na pomoc my, tým společnosti Karinus, velkoobchodníka se surovinami a textilními doplňky. I když na internetu snadno najdete spoustu informací o krajkách, naši zákazníci mají možnost se jich také dotknout, prohlédnout si je, objednat a v případě pochybností získat odborné rady o jejich použití. Máme také mnoho prototypů (vzorů hotových výrobků), šitých naším designérem a návrhářem v jedné osobě, na základě kterých, můžeme klientovi rychle a snadno ukázat, jak daný typ krajky vypadá na hotovém modelu. V naší vzorové místnosti máme kromě push-up podprsenky, polstrované podprsenky, polo polstrované podprsenky, balkonetky také spoustu modelů měkkých braletek, protože již nějakou dobu pozorujeme zvýšený zájem o tento typ podprsenky.

Delikátní Leavers

Při procházení kolekcí různých výrobců krajek a při znalostech preferencí našich zákazníků často doporučujeme krajky Leavers. Velmi složité a koketní, úzké nebo široké, jsou krásnou ozdobou spodního prádla. Vzhledem ke složitému a komplikovanému výrobnímu procesu nejsou nejlevnější, ale očarují bohatostí vzorů, jasným a výrazným podkladem a jemností. V tomto trendu jsou velice žádané krajky s vyčnívajícími nitkami na okrajích krajky. Krásu krajky Leavers můžeme ještě více zdůraznit vhodným použitím podkladu (tyl, satén atd.), který zdůrazňuje povahu krajky, její vzor a krásu v celé její okázalosti. Našim klientům často ukazujeme, jak je lze vyztužené vhodným stabilním základem, úspěšně použít také v podprsenkách pro střední a velká prsa, což zaručuje dokonalé přizpůsobení, podporu a zároveň dodává ženám smyslnost a sex-appeal. Výrobci tento typ krajky také často používají jako vsadky například v poloměkkých podprsenkách. Dosahují krásných efektů tím, že je volí také pro vzory kalhotek a županů a jako dekorativní a dokončovací prvky, například pro manžety na nočním prádle.

Velkolepé žakáry

Pro zákazníky, kteří hledají elastickou krajku, nabízíme žakárové krajky. Na rozdíl od Leavers jsou flexibilní. I když mají také krásné vzory, jsou obvykle silnější, ale bez tak efektivního podkladu. Díky svým vysoce flexibilním vlastnostem však mohou být nejen zajímavou ozdobou podprsenky, ale jsou také velmi funkční. Používají se například u braletek, dokonale ladí s tvarem prsou a minimálně korigují jejich asymetrii. Mezi našimi designy máme také takové, které umožňují použití žakárových krajek na podprsenky typu push-up, vyztužených a poloměkkých podprsenkách, kde může být krajka dokončovacím prvkem pro pásky, nebo všitá na bocích nebo v podkrojení podprsenky. Dnes jsou žakáry nejoblíbenější a nejžádanější krajkou v dámském spodním prádle.

Stává se, že zákazníci, kteří chtějí zdůraznit své kolekce výraznějšími akcenty, si z mnoha typů vyberou krajku Textronic. Hutné, s viditelným vystouplým vzorem, i když se častěji používají na oděvech, mohou být také krásně vyexponovány na spodním prádle. Vše je věcí vkusu a představivosti designéra.

Všestranná krajková metráž

Krajková metráž je také velice používána ve spodním prádle, tzn. krajky prodávané na nosnících o šířce asi 150 cm, podobně jako pleteniny nebo látky. Takové krajky mohou být také stabilní i flexibilní. Jsou ideální pro kolekce obsahující mnoho modelů, jako jsou: podprsenky, kalhotky, tanga, trička, peniuary aj. Krajková metráž má díky své šířce velký význam při výrobě, protože umožňuje dosáhnout optimálního využití surovin s nejmenším množstvím práce a nízkými výrobními náklady. Při výrobě často metráž nahrazuje krajky nebo výšivky, zejména v kolekcích určených pro velká prsa a v těch, kde je celý košíček zdoben krajkou. Většina krajek je široká 18-23 cm, takže u velkých velikostí to nemusí stačit na pokrytí celého košíčku. V takových případech je krajka často nahrazována právě metráží.

 

Ekologické novinky

Zákazníci stále odvážněji sahají po netuctových vzorech například neobvyklé barvě s metalickým zábleskem, přidáním lurexových nití ap. Sledujeme také aktuální ekologický trend a nabízíme našim zákazníkům recyklovanou krajku. Být eco je velmi populární, ale především se týká ochrany životního prostředí. Existuje již mnoho oblastí života, kde měníme své zvyky s ohledem na planetu, nakupujeme ekologické potraviny, hybridní nebo elektro auta, získáváme elektřinu z větrných elektráren a ze slunce. Textilní průmysl stále častěji vyrábí suroviny pro výrobu oděvů, včetně spodního prádla, právě recyklací. Ve spodním prádle máme co do činění s krajkou ze 100% organické bavlny, agávovými vlákny a bambusovými vlákny nebo z postprodukčního odpadu různých druhů syntetických vláken.

Výrobci se téměř v každé kolekci zaměřují na krajky. Jsou nejen krásnou ozdobou jakékoli podprsenky, ale dodávají jí jedinečný charakter, jemnost a eleganci. Krajky jsou smyslné a spodní prádlo z nich vyrobené je extrémně ženské, mírně tajemné a někdy pikantní. Krajka se také dokonale kombinuje s dalšími materiály: tylem, pletenými látkami a satény. Různé šířky krajek, od úzkých, často používaných jako dokončovací prvky ramínek, přes pásky 5-9 cm, nebo standardní šířky 18-22 cm používané na košíčcích nebo bocích podprsenky, po krajkovou metráž pro výrobu peniuarů a županů, umožnují producentům široce používat tuto půvabnou surovinu. Krajka je proto díky své kráse a univerzálnímu použití jednou z nejčastěji používaných surovin ve výrobě. Zákazníci, kteří s námi spolupracují, oceňují naši širokou škálu krajek s vysokou kvalitou, bohatým designem a širokou škálou barev. Rádi je inspirujeme, radíme a plníme jejich očekávání. Víme, jak důležité je vyniknout na trhu, a proto zaručujeme exkluzivní krajky, díky nimž jsou kolekce polských značek, které s námi spolupracují, nejen zajímavé, ale také jedinečné. Jak říká náš šéf „Kdo s Karinem spolupracuje, toho firma prosperuje“.

Joanna Gmerek, společnost Karinus