Hit jménem menstruační kalhotky. Jak fungují a jsou opravdu spolehlivé?

By  |  0 Comments

V dámské populaci jsou dnes menstruační kalhotky velmi diskutovaným tématem. Alternativní menstruační pomůcka vzbuzuje zvídavost, někdy dokonce odpor a vyvolává spoustu otázek. Jak menstruační kalhotky, které od těch klasických téměř nerozeznáte, vůbec fungují? A jsou opravdu spolehlivé? Vše, co jste chtěly o tomto převratném vynálezu vědět, se dozvíte v článku.

 

Pro většinu žen není menstruace nijak příjemnou záležitostí. Spíše naopak. Naštěstí jde doba kupředu a díky alternativním menstruačním pomůckám může být i toto každoměsíční „nutné zlo“ o něco snesitelnější a komfortnější. Ženy se vcelku rychle sžily s menstruačními kalíšky, některé z nich dávají kvůli ekologii přednost látkovým vložkám, jiné uvažují o menstruačních kalhotkách.

Věděly jste, že tampony se rozkládají až 400 let?

A není divu – klasické vložky a tampony se rozkládají 200–400 let, navíc by se dalo polemizovat i o zdravotní nezávadnosti těchto hygienických potřeb. Tampony i vložky se totiž vyrábějí ze syntetických, chemicky bělených materiálů, které mohou narušovat pH poševního prostředí, či dokonce způsobovat alergie nebo záněty. Oproti tomu jsou menstruační kalhotky šetrné k ženskému tělu, ekologické a hlavně pohodlné.

 

Jak fungují menstruační kalhotky?

Menstruační kalhotky se na první pohled tváří jako obyčejné spodní prádlo, jsou však opatřeny savou vrstvou, která dokáže velice rychle absorbovat tekutinu. Vybírat můžete z různých materiálů – u nás v Bellindě pořídíte bavlněné BELLINDA menstruační kalhotky DIM, k dostání jsou ale také z jiných, high-tech materiálů s funkční vrstvou. Vždy jsou šité z vysoce savých tkanin v kombinaci s nanovlákny, z nichž se vyrábí například sportovní oblečení.

 

Pohodlí a ochrana až 12 hodin denně

Ač to možná zní neuvěřitelně, menstruační kalhotky vám zajistí pohodlí a spolehlivou ochranu až na 12 hodin po dobu vašich dnů. Poté je stačí pouze opláchnout studenou vodou a vyprat v pračce na 30 stupňů Celsia.

 

Jsou menstruační kalhotky opravdu spolehlivé?

Možná si teď říkáte, jak je možné, že kalhotky neprotečou, případně zda nezapáchají a nemáte při jejich nošení pocit „mokra“. Pak vězte, že jejich absorpční vrstva je nejen extrémně savá, ale zároveň rychleschnoucí, takže podobné obavy jsou zcela zbytečné. Jen pro představu – varianta kalhotek dokáže při slabší či střední menstruaci pojmout tolik tekutiny jako například 2 vložky či 3 tampony. Nemusíte mít ani strach, že by se vám kalhotky rýsovaly pod oblečením – jsou totiž bezešvé a navenek tedy prakticky neviditelné.

 

Menstruační kalhotky jako doplněk k menstruačnímu kalíšku.

Míra spolehlivosti kalhotek částečně závisí i na síle menstruace, proto se při velmi silné menstruaci doporučuje jako pojistka k menstruačnímu kalíšku.

 

Jak si zvyknout na menstruační kalhotky?

Jestliže jste byly doposud zvyklé používat tampony či menstruační kalíšek, ale chcete dát šanci i menstruačním kalhotkám, jděte na to pomalu. Vyzkoušejte si je nejprve v klidu doma, a jakmile se s nimi „skamarádíte“ a budete jim plně důvěřovat, můžete v nich vyrazit i ven. Pokud zjistíte, že vám samostatně úplně nevyhovují, můžete je používat jako zmiňovaný doplněk právě ke kalíšku či tamponům.

 

Cena menstruačních kalhotek.

Cena menstruačních kalhotek se pohybuje v rozmezí od 700 do 1 000 korun, přičemž naše menstruační kalhotky značky DIM stojí 699 Kč. Vyšší počáteční investici kompenzuje jejich životnost, kalhotky vám obvykle vydrží několik let. Uvážíte-li pravidelné výdaje za tampony, které vycházejí na 100 Kč za krabičku, pak se vám koupě kalhotek ve výsledku finančně rozhodně vyplatí.

 

 

 

 

 

                                                                                                                          Zdroj: www.bellinda.cz