ORBITVU – Fashion studio

By  |  0 Comments

Pár myšlenek o nejnovějším Fashion Studiu od Orbitvu

Už jsme si zvykli na myšlenku, že nás Orbitvu jednou za čas svými fotostudii překvapí. Před lety, když bylo světu představeno první  Alphashot 360 , nikdo ve skutečnosti nevěřil, že tento přístup způsobí revoluci v produktové fotografii obecně. Nyní, o několik let později, jejich přístup k produktové fotografii změnil potenciální limity produkčních studií, která se nemohou zdokonalovat, aniž by do svých procesů zařadily určitou úroveň automatizace.

S nedávno rozšířenou pandemií byla většina zákazníků nucena změnit své nákupní zvyklosti a přesunout se do virtuálního prostoru. To v tichosti způsobilo výrazný nárůst poptávky po vysoce kvalitní fotografii a videozáznamu. Současní poskytovatelé fotografických služeb se zoufale snaží tomuto požadavku vyhovět, ale protože pracovní kapacity současných studií jsou omezené, vytvoření takové produktivity v tradičním studiu vyžaduje investice s přidanou hodnotou.

Online marketing se po zkušenosti s uzavřením tradičních obchodů bezpochyby rychle mění. Nyní je jasné, že tyto změny ohromně zvyšují hodnotu e-commerce trhu.

Reakce Orbitvu na tyto změny vyústila v nejnovější  automatizovaný studiový  systém, který byl mimo jiné představen také na veletrhu Panorama Berlin. Měsíce po této události byly moudře využity společností k zdokonalení prototypu a implementaci změn ve výrobním procesu. 

Změna nastala také v přístupu Orbitvu, který se na rozdíl od minulých let více zaměřil na člověka, kdy se hlavním tématem stal samotný proces fotografování.

I když je tento nový přístup dobře viditelný na jejich nejnovějším produktu, základní vlastnosti zůstaly nezměněny: stroje jsou vyrobeny z materiálů bezvadné kvality a vysokého standardu inženýrství s důrazem na detaily.

Inženýři z Orbitvu si uvědomili, že klíčem k úspěchu v automatizaci jsou… překvapivě lidé, kteří stroj obsluhují. Čím více lidí se cítí při práci pohodlně, tím rychlejší a efektivnější celkový proces je. 

To je patrné v nejnovější iteraci Fashion Studia.

Pro modely:

 • Displej pro modelku ve studiu na pomoc při pózování
 • Laserové značky označující centrální bod na podlaze
 • Zvukové signály indikující proces fotografování/nahrávání
 • Celá konstrukce je vyrobena bez jediné ostré hrany (ano, to je důležité při práci, kdy se modelky někdy soustředí na úkol až do té míry, že se mohou při pózování náhodně zranit)
 • Snadný přístup do studia pro stylistu i modelku
 • Všechny kabely jsou skryté, což zlepšuje celkovou bezpečnost

Pro fotografy:

 • Tethering – urychluje celý proces, protože eliminuje potřebu přenosu souborů
 • Světla – chirurgicky přesné ovládání přes 14 (sic!) nepřetržitých světelných zdrojů
 • 250 000 lumenů silného světla, které umožňuje kreativní kontrolu
 • Vyměnitelné bezešvé pozadí
 • Schopnost podsvícení objektu, v případě potřeby lze pozadí při fotografování statického tvrdého zboží odstranit

…a navíc špičková technika – motorizovaný stativ umožňující fotografům:

 • Změnit vzdálenost k objektu (posuvný po kolejnicích)
 • Ovládání elevace, náklonu a zoomu – vše řízeno automaticky softwarem, který zajišťuje nejvyšší kvalitu výstupu
 • Všechna nastavení jsou programovatelná a lze je snadno znovu vytvořit, včetně světel, umístění kamery 
 • Více svobody pro tvůrce videa, což zahrnuje: šablony pro nahrávání videa, možnost vytvářet vlastní šablony, možnost přidat dynamiku pohybu kamery, slučování videoklipů

A v neposlední řadě řeší problémy s uspořádáním.

 Každý, kdo někdy viděl tradiční studio, ví, že vždy vypadá trochu neuspořádaně. Kabely, stroboskopy, stativy, kulisy… díky tomu všemu vypadá pracoviště neudržovaně a neuspořádaně.

Úroveň pořádku a estetiky Fashion Studio je nebývalá. Pracoviště díky tomu bude vypadat elegantně, profesionálně, nemluvě o tom, že zajistí lidem v zařízení bezpečí.

Orbitvu Fashion Studio má modulární design, což znamená, že jej lze rozšířit a vybavit dalším příslušenstvím a v případě potřeby přemístit na jiné místo. To znamená, že fotografické studio, které si Orbitvu Fasfion Studio zakoupí může zvážit, že začne s některými základními prvky, a časem rozšíří jeho vybavení a tím i funkčnost. 

 •  

Bezpochyby jsme svědky významné změny ve filozofii Orbitvu: více se orientuje na člověka, kde bezpečnost, pohodlí a bezkonkurenční tvůrčí svoboda jsou základními kameny současné produktové fotografie.

                                                                                  Zdroj: www.orbitvu.com, Witold Jermołowicz