MARE DI MODA

By  |  0 Comments

Síla inspirace na celý rok s MarediModa

 

  1. ročník MarediModa, který se konal v listopadu 2023 v Palais des Festivals v Cannes, přilákal srovnatelný počet hostů jako loňské jubilejní akce a zároveň zaznamenal nárůst počtu vystavovatelů. Přes sto deset předních evropských firem předvedlo své kolekce látek a doplňků pro výrobu plážového oblečení, sportovního oblečení, spodního prádla a sportovního oblečení pro sezónu jaro-léto 2025. Přestože počet hostů zůstal na podobné úrovni, došlo k znatelnému nárůstu v počtu kupujících z USA a Latinské Ameriky a severní Evropy.

 

MarediModa není jen veletrh, je to skutečná oslava plážové módy, spodního prádla a athleisure průmyslu, který do Cannes každoročně přitahuje návrháře, výrobce a nadšence z celého světa. Edice 2023 potvrzuje status této události jako klíčového bodu na mapě módních inovací, kde se nejen prezentují, ale i tvoří nejnovější trendy a materiály. Jak zdůrazňuje Claudio Taiana, dlouholetý prezident veletrhu MarediModa: „Během hluboké transformace mezinárodní sítě veletržních akcí jsme potvrdili naši klíčovou pozici v setkávání sektoru výrobců plavek nejvyšší třídy, spodního prádla a athleisure průmyslu. Představujeme stále více specializovanou nabídku podpořenou velmi selektivní politikou vůči našim vystavovatelům. Věříme, že tento model představuje budoucnost textilních veletrhů, zajišťuje nejkreativnější talenty v oboru a poskytuje sledovatelnost dodavatelského řetězce. Během těchto jednadvaceti let jsme se stali značkou, která vzbuzuje důvěru mezi našimi návštěvníky natolik, že jsme zorganizovali důležité mise po celém světě, které propagovaly naši metodu pořádání veletrhů“.

 

K mnoha lákadlům veletrhu patří soutěž The Link, která poskytuje platformu pro mladé talenty, aby prezentovali své vize a získali uznání v oboru. Právě zde, v srdci inovací a kreativity, se formují budoucí směry plážové módy a módy spodního prádla. Letošní ročník vybral vítěze, kteří jistě ovlivní budoucí trendy v módě. Jejich odvážné a inovativní nápady zdůrazňovaly důležitost neotřelého pohledu na design a funkčnost. Porota ocenila projekty, které spojovaly kreativitu s funkčností, i ty, které vynikly svým přístupem k udržitelnému rozvoji. Vítězové soutěže představili řešení, která splňují nejen aktuální potřeby spotřebitelů, ale také udávají nové směry pro budoucí kolekce. Jejich díla ukázala, že móda může být krásná a zodpovědná zároveň. O to více s radostí oznamujeme, že hlavní cenu v kategorii spodního prádla získala Monika Łuczak, absolventka Akademie výtvarných umění v Lodži.

 

Jako každý rok jste si během veletrhu mohli poslechnout inspirativní přednášky včetně živé prezentace makro trendů pro rok 2025 od Davida Shaha, která doplnila trendy fórum.

 

Shrnutí veletrhu by nebylo úplné bez zamyšlení nad budoucností oboru. Postřehy a závěry z letošních prezentací a diskusí poukazují na rostoucí roli udržitelného rozvoje a technologií, které budou formovat textilní průmysl v následujících letech. Tato vize otevírá nové perspektivy pro designéry a výrobce, kteří by se nyní měli připravit na zavedení dalších inovativních řešení.